Dziś, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, Księża Biskupi wraz z kapłanami koncelebrowali Eucharystię w intencji zmarłych Księży Biskupów naszej diecezji. W czasie modlitwy dziękowaliśmy Bogu za ich pasterską posługę i prosiliśmy o dar życia wiecznego dla nich.
Po Mszy Świętej modlitwa została również podjęta w kryptach, gdzie spoczywają Księża Biskupi Ordynariusze – pasterze, którzy na przestrzeni lat prowadzili naszą wspólnotę diecezjalną.
Niech pamięć o ich oddanej służbie Kościołowi będzie dla nas zachętą do modlitwy i troski o duchowe dziedzictwo, które nam pozostawili.