2 Listopada - Msza Św. w intencji zmarłych Księży Biskupów

2 listopada 2025

Dziś, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, Księża Biskupi wraz z kapłanami koncelebrowali Eucharystię w intencji zmarłych Księży Biskupów naszej diecezji. W czasie modlitwy dziękowaliśmy Bogu za ich pasterską posługę i prosiliśmy o dar życia wiecznego dla nich.
Po Mszy Świętej modlitwa została również podjęta w kryptach, gdzie spoczywają Księża Biskupi Ordynariusze – pasterze, którzy na przestrzeni lat prowadzili naszą wspólnotę diecezjalną.
Niech pamięć o ich oddanej służbie Kościołowi będzie dla nas zachętą do modlitwy i troski o duchowe dziedzictwo, które nam pozostawili.

Stale chcesz być święty - nie można inaczej -Człowiek wtedy największy,gdy przed Bogiem płacze.

ks. Jan Twardowski

Bazylika katedralna

Poznaj obecne i historyczne fakty

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Blisko 500 lat tradycji

Historia obrazu

Patronka Miasta

Kult Matki Bożej

Prośby i podziękowania


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
171 0.083949089050293