W Środę Popielcową w Bazylice Katedralnej w Kielcach została odprawiona uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, inaugurująca okres Wielkiego Postu. Eucharystii z obrzędem posypania głów popiołem przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk.
Podczas liturgii wierni licznie zgromadzili się w katedrze, aby rozpocząć czas pokuty, modlitwy i nawrócenia. Zgodnie z tradycją Kościoła, w trakcie Mszy Świętej kapłani posypali głowy wiernych popiołem – znakiem pokory, przemijalności życia oraz wezwania do duchowej przemiany i odnowy serca.
W homilii bp Marian Florczyk przypomniał, że Wielki Post jest szczególnym czasem refleksji nad życiem oraz odkrywania na nowo relacji z Bogiem. Zachęcał, aby w tym okresie „odnaleźć Boga i sens życia” oraz spalić i odrzucić zło, które oddala człowieka od dobra i miłości.
Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół zaprasza w tym czasie do podejmowania praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny, które pomagają w duchowej odnowie i pogłębieniu wiary.
Dziękujemy wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych oraz kolejnych celebracjach w naszej parafi