3 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu i tym samym początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Jak co roku Mszę Świętą z tej okazji w Bazylice Katedralnej odprawił ks. bp Jan Piotrowski. W swojej homilii ks. bp Jan podkreślił ważność tego czasu oczekiwania na przyjscie Chrystusa:
"Teraz jesteśmy zaproszeni do tworzenia wspólnoty Kościoła Chrystusowego, a tworzy ją każdy z nas przez łaskę chrztu świętego. Stawiamy sobie tak pytanie o jakość naszego życia, wartość świadectwa wiary i nasze zaangażowanie w apostolstwo, do którego jesteśmy zaproszeni."
Rozpoczęty rok duszpasterski będzie przeżywany pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
Więcej:
- www.emkielce.pl - Biskup Jan Piotrowski: Jesteśmy zbawieni w nadziei: Zobacz
Fot. www.emkielce.pl