17 października 2021
1. Kalendarz liturgiczny:
2. W najbliższą sobotę podczas Mszy Św. o godz. 1200 młodzież naszej parafii przyjmie przez posługę Ks. Bpa Jana Piotrowskiego Sakrament Bierzmowania. Próby przed tą uroczystością odbywać się będą każdego dnia po Mszy Św. o godz. 1800. W czwartek o godz. 1700 odbędzie się Nabożeństwo Pokutne i spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania. Naszą modlitwą wypraszajmy młodzieży odwagę w dawaniu świadectwa wiary.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1300 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
4. We wtorek Ks. Bp Marian Florczyk podczas Mszy Świętej o godz. 1800 modlił się będzie w intencji Ojczyzny wspominając bł. Księdza Jerzego Popiełuszkę.
5. Również tego dnia zapraszamy wspólnotę męską Róż Żywego Różańca, której patronuje ten błogosławiony, na wspólną modlitwę podczas Eucharystii o godz. 800. Natomiast w piątek, 22 października w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, wspólnotę żeńską na Mszę świętą o godz. 1800.
6. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 20 października po Mszy Świętej o godz. 1800.
7. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na rok 2022, ofiara za nie złożona, przeznaczona jest na budowę kościoła na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie posługuje jeden z kieleckich misjonarzy.
8. W zakrystii bądź w kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na balustradzie przy prezbiterium i w zakrystii.
Komunikaty duszpasterskie podpisał Ks. Kanonik Adam Kędzierski
Proboszcz Parafii Katedralnej.